Sveikos mitybos pagrindai sportininkams

Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė chemijos mokslų daktarė Ksavera Vaištarienė

Sportininkai vosose pasaulio šalyse laikomi sveikiausiais žmonėmis. Tai jauniausia ir stipriausia visuomenės dalis. Daugelio šalių žmonės labia gerbia ir myli savo geriausius sportininkus.

Sportininkai sveikatą stiprina treniruodamiesi, bet daug jėgų gauna ir iš sveikos bei teisingos mitybos. Sportininkų mityba rūpinasi jų komandų gydytojai dietologai. Yra sudaryti mitybos racionai ir jie mažai keičiami. Didelis dėmesys kreipiamas į maisto kaloringumą, kuris kai kurių sporto šakų sportininkams yra per didelis. Kaloringas maistas atima daug energijos, nes labai sunkiai virškinamas. Labai stiprūs ir galingi senovės Romos imperijos gladiatoriai pirmą kartą po rytinių treniruočių maistą, kuris tilpdavo jų suglaustuose delnuose gaudavo tik 14 val., vėliau jie valgydavo kiek stipresnę vakarienę. Tokia sistema gerai veikė sveikatą ir sportinius rezultatus.

Paskaitos metu dalyviai bus supažindinti su tuo ką turi žinoti kiekvienas sportininkas:

  • Aptariami mitybos tikslai, funkcijos ir dažniausiai daromos klaidos;
  • Išaiškinamas produktų suderinamumas;
  • Produktų kiekiai, jų asortimentas ir įvairovė;
  • Maistinė dažniausiai vartojamų produktų vertė (veikliųjų medžiagų būvimas maiste, baltimų ir ankliavandenių santykis);
  • Aptariamos įvairios mitybos rūšys.

Teorinės paskaitos trukmė: 3 val.

Praktinės paskaitos trukmė: 30 min. žmogui. Atskirai tirkiamas kiekvienas paskaitos dalyvis, jo organizmo ir atskirų organų būklė, teikiamos rekomendacijos.

Išsamesnė informacija apie šią ar kitas paskaitas: uzsakymai@sportininkumokymai.lt arba +370 647 11391