PSICHOLOGINĖ REABILITACIJA PO TRAUMŲ

Lektorė: Aistė Žemaitytė- Lietuvos olimpinio sporto centro ir bioklinikos „Biofirst“ psichologė

Statistika rodo, kad vien Jungtinėse Amerikos Valstijose kasmet įvyksta apie 17 mln sporto traumų (Brown, 2005), procentaliai skaičiuojama, kad sporto traumas patiria apie 65 % visų sportuojančiųjų. Traumos sukelia pokyčius ne tik somatiniame, bet ir psichologiniame lygmenyje. Nežinojimas apie psichologinius pokyčius, patyrus sporto traumą, gali apsunkinti sveikimą ir reabilitaciją, sąlygoti dar vieną sporto traumą.

Kalbant apie sporto traumas psichologiniu aspektu svarbūs trys etapai: sporto traumos gavimo, sveikimo bei reabilitacijos.

I dalis.

I dalies metu sužinosite, kas konkrečiai pasikeičia sportininko psichologiniame lygmenyje, gavus traumą, koks yra efektyvus reagavimas tuo momentu, išbandysite, kaip efektyviai reaguoti gavus sporto traumą, susipažinsite su galimais tolimesnių veiksmų scenarijais priklausomai nuo traumos lygio bei išmoksite priimti optimalų sprendimą susidariusioje situacijoje dėl tolimesnių veiksmų.

II dalis.

Antros dalies esmė – greitas sveikimas. Yra sveikimą skatinantys ir stabdantys psichologiniai veiksniai. Taigi iš vienos pusės susipažinsime su sveikimą skatinančiais veiksniais bei efektyviu jų panaudojimu, o iš kitos pasidomėsime sveikimą lėtinančiais veiksniais ir jų valdymu.

III dalis.

Trečioje – reabilitacijos – dalyje vyksta psichologinių veiksnių, prisidėjusių ar net sąlygojusių sporto traumą, identifikavimas, analizė ir valdymas, kas sumažina sporto traumos pasikartojimo tikimybę, bei dažniausių traumos pasekmių psichologiniame lygmenyje pristatymas ir įveika bei pasirengimas naujiems pradėjimams.

Greta žinių Jūsų laukia gausūs pavyzdžiai iš ilgametės specialistės praktikos bei išbandymas trumpų ir veiksmingų mentalinių technikų.

Šis seminaras suteikia galimybę greičiau ir pilnavertiškiau integruotis į sportinę veiklą patyrusiems traumą sportininkams. Jame įgyjamos reikiamos žinios ir įgūdžiai sporto traumoms išvengti.

Seminaro trukmė 4 val.

Išsamesnė informacija apie šią ar kitas paskaitas: 

uzsakymai@sportininkumokymai.lt  arba +370 647 11391