Top 12 būdų kaip apgauti save, kad esi sotus. Mankšta, maistas, mąstysena.

Top 12 būdų kaip apgauti save, kad esi sotus. Mankšta, maistas, mąstysena.

Išlik ilgiau sotus

Pripažinkim tai – nėra vieno, magiško būdo numesti svorio. Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, o tai reiškia, kad kiekvieno asmens optimali dieta taip pat skiriasi. Bet iš esmės, numesti svorio lemia trys pagrindiniai veiksniai: mankšta, maistas ir mąstysena. Būtent paskutinįjį gali pasirodyti sunkiausiai įgyvendinti. Mūsų smegenys, dažniau negu reikia gauna impulsus dėl kūno svorio ir leidžia mums manyti, kad esame alkani, kai iš tikrųjų mes tiesiog tuo metu nuobodžiaujame, esame pavargę, dehidratuoti ar kažkas kita. Bet jūsų smegenys neturi būti dietos diversantas. Iš tiesų, yra daug būdų, kaip manipuliuoti savimi ir pasiekti savo svorio numatytus tikslus. Toliau skaitykite apie daugybę išbandytų būdų kaip valgyti mažiau, tai darant neskausmingai.

Po ranka turėk sveiką užkandį

Mankšta, maistas, mąstysena.

Kaip dažna taisyklė – Fast food‘as ar kažkas kito „super sveiko“, visada yra labiau matomas kai esate išalkęs. Bet jeigu jūs visada po ranka turėsite sveiką užkandį, tokį kaip obuolį, bananą ar granolą, jums nereikės aukoti savo mitybos, kad užkimštumėte pilvą. Net jei jūs praeinate saldainių parduotuvę, tuo metu kai jaučiate alkį, jūs turėtumėte jaustis saugūs: tyrimas, kuris buvo paskelbtas žurnale “Appetite“ parodė, kad kai žmonės ieško pavalgyti kažko nesveiko, jie vistiek užkandžiaus ten, kur maistas yra labiausiai prieinamas.

Užsirašinėk

Ar jūs vis dar valgysite šią bandelę jei jau tai buvote užsirašę į maisto dienoraštį? Tyrimai sako gal ir ne. A. Kaiser Permanente tyrimas nustatė, kad žmonės, kurie kasdien rašė savo maisto dienoraštį, numetė dvigubai daugiau svorio per šešis mėnesius, nei tie, kurie nesekė ką jie suvalgo per dieną. Kitas tyrimas, kuris buvo publikuotas mitybos ir dietologijos akademijos leidinyje nustatė, kad moterys, kurios vedė savo maisto dienoraštį prarado vidutiniškai 3 kilogramais daugiau svorio nei tos, kurios laikėsi įprastos dietos ir darė mankštas. Tyrėjai mano, kad žmonės užrašydami ką jie suvalgo per dieną, leidžia jums daugiau sužinoti apie maisto pasirinkimą, todėl skatina atsisakyti papildomų kalorijų, kurias jūs įpratę suvartoti.

Kramtykit gumą!

Mankšta, maistas, mąstysena. 1

Šis įprotis gali padėti jums ir sutaupyti pinigų. Vienas tyrimas nustatė, kad moterims, kurios pavalgiusios pietus kramtė gumą 45 minučių, pavyko susilaikyti likusią dieną nuo užkandžiavimo. Bonusas: becukrė guma padeda išlaikyti švarius dantis ir stimuliuoja seilių gamybą, kuri malšina alkį.

Turėk veidrodį savo valgomajame

Kornelio universiteto mokslininkai nustatė, kad valgant nesveiką maistą priešais veidrodį gali paversti jį mažiau patraukliu. Stebint save valgantį Fast food‘ą gali sukelti diskomfortą, nes jūs labai gerai suprantate, kad tai neteisingas pasirinkimas. Taigi, jei esate iš tų kurie ieško paprastų būdų numesti svorio, apsvarstykte naujos interjero detalės – veidrodžio įsigijimą, kuris papuoš jūsų valgomąjį arba virtuvę. Tai gali padėti žiūrėti ką valgote, tiesiogine žodžio prasme.

Mažink alkį su kava

Jūs galite galvoti, kad rytinis kavos puodelis tai įprastas ritualas, bet tai kur kas daugiau nei kofeino dozė. Kavos gėrimas iš tiesų gali padidinti jūsų sudeginamųjų kalorijų skaičių iki 12%, tokias išvadas padarė American Journal. Plius, tai natūralus apetito slopinimas. Tačiau būkite atsargūs dėdami cukraus ar grietinėlės, nes per dideli kiekiai gali ir sunaikinti visas kavos privilegijas.

Skaičiuok kąsnius!

Kalorijų skaičiavimas yra vienas iš būdų sulieknėti, tačiau tai taip pat gali būti ir daug laiko atimantis, o kartais net erzinantis, dalykas. Neseniai atliktas tyrimas nustatė, kad kąsnių skaičiavimas iš tiesų veikia. Studijų dalyviai prarado vidutiniškai 1,7 kilogramo per visą mėnesį, tie kurie mažino savo kasdienių kąsnių skaičių nuo 20 iki 30%. Net tik stebėdami, kiek kartų jūs pridėjote savo ranką prie burnos dėdami maistą, padės jums susimąstyti kaip dažnai valgote ir galimai padės atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Pradėkite nuo mažesnių porcijų

Remiantis Cornell Food and Brand Lab tyrimu – jei įsidėsite pilną lėkštę maisto, tai yra didelė tikimybė, kad visą maistą esantį joje ir suvalgysite. Tačiau šie faktai dar nėra tokie beviltiški kaip gali atrodyti, atvirkščiai – žinodami tai galime pergudrauti savo apetitą. Pasiūlymas yra paprastas: įsidėkite sau mažiau maisto. Tada eikite dar įsidėti, jei būsite vis dar alkani.

Tas pats tyrimas dar pabrėžia jog esant mažesnėms lėkštėms, ypač su storesniais kraštais, gali apgauti jus ir taip sumažinti suvalgomo maisto kiekį iki 20%. Atsižvelgiant į mažesnį lėkštės plotą, paragins jus dėti mažiau maisto ir tai apsaugos nuo persivalgymo.

Nežiūrėkite maisto gamybos laidų

Kol imatės visų veiksmų svorio sumažinimui, jūsų mėgstama TV maisto laida gali sugriauti visas pastangas.Vienas tyrimas nustatė, kad žmonės žiūrėdami riebaus maisto vaizdus, skatina savo smegenų apetito centrą ir priverčia jaustis alkaniems. Taigi, jei jūs bandote valgyti mažiau, pradėkite žiūrėti komedijas.

Pavalgykit prieš einant į maisto parduotuvę

Mes visi girdėjome šį patarimą jau daug kartų, bet tai verta pakartoti: niekada neikite į parduotuvę ant tuščio skrandžio. Iš tiesų, tyrimai iš Kornelio universiteto nustatė, kad alkani žmonės nederamai apsipirkinėja. Tyrimo dalyviai, kurie tą dieną nevalgė, pirko 18,6% daugiau maisto nei tie, kurie prieš apsipirkimą buvo sotūs. Be to, ta pati išalkusi grupė įsigijo 44,8% daugiau nesveiko maisto produktų, kaip bulvių traškučių ir ledų. Pamoka: užkąsti prieš įžengiant į maisto parduotuvę.

Lėčiau

Valgymas paskubomis neduoda pakankamai laiko smegenims suprasti kada jau esate sotus. Leiskite savo kūnui suprasti kada esate pavalgę, sumažinus tempą. Ir neleiskite savo draugams jūsų skubinti valgyti. Vienas tyrimas parodė, kai dvi moterys valgo drauge, o viena iš jų kąsnį į burną dės kas penkias sekundes, tuo metu greičiausiai kita moteris matydama tai darys taip pačiai. Padėkite viena kitai sąmoningai lėtindamos tempą. Pamatysite kai pajusite jog suvalgėte kartu mažiau maisto, o ir malonumas bus didesnis.

Gerkite vandenį

Vienas iš geriausių būdų, kaip apgauti savo kūną jums nieko nekainuos: tiesiog atsukite čiaupą ir pripildykite stiklinę. Išgerta stiklinė vandens, prieš kiekvieną maistą, užpildys jūsų skrandį, todėl suvalgysite mažiau, nei manėte prieš tai. Valgio metu vandens gurkšnojimas sulėtins valgymo tempą ir visumoj suvalgysite mažiau. Dar daugiau, buvimas hidratuotam didina jūsų medžiagų apykaitą, kas reikštų – vandens gėrimas geriau nei bet kuri dieta.