Genetiniai fizinio pajėgumo pagrindai. Genetiniai tyrimai sporte

Lektorė: Biomedicinos mokslų daktarė Valentina Ginevičienė – Lietuvos olimpinio sporto centro vyr. specialistė genetikė; VU MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedros mokslo darbuotoja; Europos ir Lietuvos žmogaus genetikos draugijų narė; Europos sporto draugijos narė; tarptautinių konferencijų, seminarų ir mokymų dalyvė.

”Genetiniai fizinio pajėgumo pagrindai. Genetiniai tyrimai sporte.“

Lektorė: Biomedicinos mokslų daktarė Valentina Ginevičienė – Lietuvos olimpinio sporto centro vyr. specialistė genetikė; VU MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedros mokslo darbuotoja; Europos ir Lietuvos žmogaus genetikos draugijų narė; Europos sporto draugijos narė; tarptautinių konferencijų, seminarų ir mokymų dalyvė.

 Seminaro tikslas – suteikti seminaro dalyviams žinių apie sporto genetiką ir genetinį testavimą; padėti suvokti kaip genetiškai nulemtos sportininko ypatybės turi įtakos jo pasiekimams, rezultatui ir stabilumui tam tikroje sporto šakoje; kaip parinkti konkrečiam sportininkui tinkamiausią sporto šaką, palankiausią sportinę specializaciją, jam labiausiai priimtinus treniruočių režimus siekiant didelio meistriškumo ir nekenkiant sveikatai.

 Seminaro metu sužinosite: 

  • Genetiniai fizinio pajėgumo pagrindai ir metodika.
  • Individualus organizmo atsakas į fizinį krūvį.
  • Atranka ir ankstyva sportinė orientacija.
  • Genetinių tiriamųjų darbų reikšmė sporto praktikoje.
  • Sportininkų DNR mėginių biobazė, genetiniai tyrimai ir rekomendacijos.
  • Sportininkų genetiniai tyrimai Lietuvoje. Diskusijos, klausimai.

 Bendra trukmė 5 val.

 Išsamesnė informaciją galite sužinotiuzsakymai@sportininkumokymai.lt arba

 +370 647 11391