Celiulitas. Kova prieš celiulitą su joga.

Odos lyginimas su jogos judesiai

Vieną dieną jūs žiūrite į veidrodį ir ten jis – celiulitas, matomas ant kojų ir užpakalio, kaip tik artėjant maudymosi kostiumėlių sezonui. Laimei yra gan greitas būdas tuos nelygumus ir gumbelius pašalinti – joga. Mes paprašėme Joga guru Kristin McGee sukurti celiulito mažinimo programą, tikslinėms grupėms kaip užpakalio ir šlaunų sričių formavimui.

celiulitas 2

Supraskite celiulitą

Ačiū visoms, kurios ištisas dienas sėdi ir leidžia riebalams susistumti po odiniu sluoksiu į atskiras duobutes. Tačiau dar galime sau padėti, tereikia atstatyti raumenų tonusą probleminėse vietose ir degindamos riebalų perteklių taip išlygindamos celiulitą ir net ateityje išvengti tolimesnio jo formavimosi. Darykite stangrinamuosius pratimus iš eilės po 20 minučių tris dienas per savaitę, plius 30 minučių energingo kardio ir taip keturis kartus per savaitę. Rezultatai jus nustebins ir vos per šešias savaites pastebėsite kaip oda taps lygesnė.

celiulitas 3

Stovėjimas pasilenkus į priekį

Atsistokite taip, kad pėdos būtų klubų atstumu. Lenkitės į priekį per klubus, išlaikant nedidelį sulenkimą per kelius. Paguldykite savo krūtinę ant šlaunų, leiskite galvai kabėti į žemę. Suspauskite keturgalvį raumenį ir lėtai ištieskite kojas, nesvirkite į priekį. Laikykite 5-8 sekundes, giliai įkvėpkite.

 celiulitas 4

Kėdės pozicija

Atsistokite ir suglauskite kojas taip, kad didieji pirštai liestųsi, tačiau čiurnos būtų kiek atitolusios viena nuo kitos. Sulenkite kelius, įsodinkite klubus atgal (tarsi sėstumėte į kėdę) ir iškelkite krūtinę į viršų. Tuo pačiu metu, pakelkite rankas iki ausų ir ištieskite iki pirštų galiukų, pečius atpalaiduokite.

Šioje pozoje būkite tiek kiek galite. Siekiamybė yra, kad kojas sulenktumėte iki 90 laipsnių kampo, išlaikant nugarą tiesią, o keliai turi nenueiti už kojų pirštų ribų. Prieš atsistojant padarykite 5-8 įkvėpimus, pakartokite 3 ir daugiau kartų.

 celiulitas 5

Erelio poza

Šiek tiek sulenkite savo kelius ir sukryžiuokite savo dešinę koją per kairiąją, ties šlaunimi, tada bandykite pėdą užkryžiuoti už kairės blauzdos. Susukite savo dešinę ranką per kairiąją ir atgal per viršų, spauskite delnus kartu.

Suspauskite šlaunis ir įtraukite pilvą iki stuburo. Laikykite 5 įkvėpimus, tada pakartokite atvirkščiai su kita koja ir ranka.

 celiulitas 6

Karys III

Stovite suglaudę kojas, tuomet pakeliate kairės kojos pirštus nuo savęs, perkelę visą svorį ant dešinės kojos. Toliau pakelkite savo kairę koją, lenkite galvą ir liemenį tol, kol būsite tiesia horizontalia linija nuo galvos iki kojų, rankas laikyti prie šonų. Įsitikinkite, kad jūsų kairės kojos šlaunis, klubas ir kojų pirštai nukreipti žemyn. Įsivaizduokite jog turite puodelį ant nugaros ir jums reikia balansuoti, kad jis nenukristų. Laikykitės taip iki 5 įkvėpimų, lėtai grįžkite į stovimą padėtį, tada pakeiskite koją ir kartokite.

celiulitas 7

Aukštas smeigimas

Stovite suglaudę kojas, suspauskite rankas krūtinės centre taip kaip meldžiatės. Įtempkite preso raumenis ir darykite įtupstą atvedę kairę koją atgal, kad dešinys kelias būtų tiesiai virš dešinės kulkšnies. Pasukite krūtinę į priekį nuo juosmens į dešinę.

Kairę alkūnę laikykite už dešiniojo kelio, taip išlaikant klubų lygį ir krūtinės padėtį. Žvilgsnis nukreiptas per dešinę alkūnę, palaikykite 5-8 įkvėpimų. Atsukite liemenį atgal į centrą, pakelkite krūtinę ir grįžkite į pradinę stovėseną, kartokite tai su kita koja.

 celiulitas 8

Karvės veido poza

Pradėkite nuo rankų ir kelių: stumkite savo dešinę koją atga taip, kad kryžiuotumėte per savo kairę koją, spaudžiate vidines šlaunų puses. Atsukite savo pėdas nuo klubų ir sėdėkite tarp kulnų. Jūs pajusite didelį palengvėjimą klubų srityje,o užpakalis ir šlaunys lengvai tempsis. Likite šioje pozoje tiek kiek galite,mažiausiai 8-10 įkvėpimų, tada pakeiskite kojas ir kartokite.

celiulitas 9

Tiltas

Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kelius, pėdos ant žemės, klubų atstumu viena nuo kitos. Prispauskite žemyn savo pėdas ir pakelkite klubus bei užpakalį nuo žemės. Prispauskite pečius prie žemės nuo ausų ir supinkite rankas po klubais. Įtempite užpakalio raumenis ir palaikykite 5-8 įkvėpimų. Lėtai leiskitės žemyn, pakartoti 2 ir daugiau kartų.

Joga

Stovėjimas ant pečių

Atsigulkite ant kilimėlio, po pečiais pasidėkite sulenktą rankšluostį taip, kad kaklas ir galva būtų 4-6 cm žemiau pečių. Sulenkite kelius, pakelkite kojas, užpakalį ir apatinę nugaros dalį tol kol kojos bus virš galvos, pirštus laikome ištiestus į viršų. Alkūnes laikykite įremtas į žemę ir delnais prilaikykite klubus, taip jūs pakelsite kojas lengviau ir aukščiau. Palaikykite 30 sekundžių, kartokite iki 5 minučių.