5 populiariausios sporto sritys 2016 metais

JAV Sporto medicinos koledžas išleido kasmetinį pranešimą, kuriame atskleidė tyrimo rezultatus apie tai kokios sporto sritys bus populiariausios šiais metais.


 


  • Nešiojamos ir dėvimos technologijos.

Nors ankstesnių metų sporto tyrimuose nešiojamos technologijos savo vietos neturėjo, tačiau šiais metais jos pradeda nuo viršūnės. Nešiojamos technologijos tai viskas kas šiandien naudojama sportuojant, nuo išmaniųjų laikrodžių iki širdies pulso matuoklių.

Ar žinojote, kad nueitų žingsnių skaičiavimas, sudegintos kalorijos, miego analizė gali suteikti nemažai laimės? Čikagos miesto universitetas priėjo šios išvados išanalizavus tai, kad žmonės, kurie skaičiuoja nueitus žingsnius (palygina rezultatus su draugais, kolegomis), yra motyvuoti kitą dieną nueiti daugiau žingsnių. Sportavimo matuokliai padeda žmonėms būti aktyviems jų gyvenime.

  • Treniruotės naudojant savo kūno svorį.

Ar teko girdėti apie vis daugiau populiarėjančias treniruotes, kuriose naudojamas tik savo kūno svoris? Ši sporto kryptis jau kelis metus išlieka viena populiariausiu dėl to, kad treniruotes galite atlikti bet kokiu laiku ir bet kurioje vietoje. Taip pat bene svarbiausias dalykas yra tai, kad jums nereikalinga jokia įranga. Įranga yra tik jūsų kūno svoris.

  1. Aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės.

Greit Lietuvoje išpopuliarėjusios INSANITY tipo treniruotės padeda sportuojantiems greitai pamatyti rezultatus norint paryškinti raumenis ir numesti svorį.

Treniruotės susideda iš trumpų bet labia intensyvių intervalinių pratimų. Treniruotė dažniausiai trunka iki 30 minučių. Tai puikus sprendimas tiems kas turi didelį užimtumą, negali skirti kelių valandų per dieną sportui ir nori matyti permainas savo organizme ir kūne.

  • Svorio mažinimo treniruotės.

Svorio metimo treniruočių poreikis vis dar išlieka populiarus. Reguliarus sportas yra labai gerai jūsų kūnui ir organizmui, tačiau nereikia pamiršti, kad taip pat svarbi yra ir mityba. Abu šie komponentai padės jums pasiekti ilgai besilaikančių rezultatų.

Sportuojantys žino posakį, kad gražūs ir ryškus pilvo raumenys atsiranda virtuvėje.

Jei kūnui duosite laiko, tai pasieksite ilgai lauktų bet ilgai ir išliekančių rezultatų, išvengsite taip vadinamo JO-JO efekto.

P.s. Jei norite numesti svorį, rašykite svorio kaitos užrašus lentelėje, kurioje matysite progresą ir tai ar artėjate tikslo link.

  • Joga.

Nėra skirtumo kokia tai būtų jogos atšaka, bet Indų filosofijos mokykla visada būna populiariausių sporto sričių viršūnėse. Ar žinojote, kad bėgimas ir joga puikiai derantys sportai? Bėgimas vysto jūsų ištvermę, o joga stiprina giluminius raumenis.

5 populiariausios sporto sritys 2016 metais